Digital Dragons 2014

W dniach 8 i 9 maja 2014 roku, w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu odbyła się kolejna edycja Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons 2014, organizowanego przez Krakowski Park Technologiczny:

http://www.digitaldragons.pl/en/

Trzecia odsłona największej tego typu imprezy w Polsce oparła się po raz pierwszy na samodzielnym finansowaniu i okazała się pełnym sukcesem. Wśród głównych założeń wydarzenia było zgromadzenie w jednym miejscu i czasie jak największej grupy przedstawicieli branży gier wideo ze szczególnym naciskiem na aspekty biznesowe (B2B), akademickie (B2A) i rozwijanie kontaktów. Udana impreza wzmocniła pozycję Krakowa i Małopolski jako wiodącego ośrodka na mapie przemysłu gier wideo w Europie Środkowej.

Uniwersytet Jagielloński jest od początku zaangażowany w organizację festiwalu Digital Dragons poprzez Europejską Akademię Gier i Zakład Technologii Gier na Wydziale FAIS UJ. Z ramienia Uniwersytetu członkiem komitetu honorowego jest kierownik ZTG, dr hab. Paweł Węgrzyn, którego rolą jest między innymi udział w pracach kapituły nagrody Digital Dragon. Członkiem Rady Programowej Festiwalu jest natomiast Mgr Przemysław Witaszczyk, który oprócz udziału w organizacji wydarzenia prowadzi reprezentacje studentów demonstrujące swoje projekty rozwijane w czasie studiów w Uniwersytecie.

W tym roku głównym projektem studenckim była gra Abyssal, rozwijana w kole naukowym Gamedev Students Association, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczestników. Jest ona oparta na technologii Unity a jej trailer dostępny jest w sieci:

http://www.youtube.com/watch?v=ET23de1bd28

Oprócz UJ imprezę uświetnili przedstawiciele z Politechniki Łódzkiej i z Gliwic. Studenci PŁ zaprezentowali swoje ciekawe projekty growe jak i sposób studiowania gier na Politechnice.

Polecamy pełną relację z prezentacji studentów:

https://www.youtube.com/watch?v=RbZ2U3wWOFU

Ciekawy raport podsumowujący imprezę dostępny jest w sieci:

http://www.digitaldragons.pl/en/conference/report-2014

Obecnie trwają pierwsze przymiarki do kolejnej edycji, w której mamy nadzieję na jeszcze większy harmoniczny udział przedstawicieli środowiska akademickiego.

Published Date: 12.05.2014
Published by: Iwona Grabska-Gradzińska