Wyróżnienie dla UJ, AGH i Europejskiej Akademii Gier

Wśród najlepszych przedsięwzięć wyróżnionych w konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2013 roku znalazły się:

• Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza: Europejska Akademia Gier,
  • Specjalna Strefa Ekonomiczna Krakowski Park Technologiczny: Klaster Europejskie Centrum Gier

Wyróżnienie przyznano za uczynienie z Krakowa wiodącego na skalę europejską ośrodka nauki i rozwoju w zakresie projektowania gier wideo, procesu ich realizacji, budowy interakcji i rozwijania "sztucznej inteligencji", której efektem stało się otwarcie w Uniwersytecie Jagiellońskim specjalnych kierunków studiów tworzenia i projektowania gier wideo, powołanie wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą Europejskiej Akademii Gier oraz stworzenie z Krakowskim Parkiem Technologicznym i firmami małopolskimi klastra Europejskie Centrum Gier.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.sgpm.krakow.pl

www.portalsamorzadowy.pl